Egyesületünk programjai 2018-ban

január 20.

– Kecskemét – országos gyalogsági kiképzés

február 24.

– Részvétel az 1848/49-es Szabadságharc III. Honvédzászlóalj Hagyományőrző Egyesülete fennállásának 20. évfordulójának ünnepi vacsoráján

március 13.

Békéscsaba – Élő történelemóra a József Attila kollégiumban

március 14.

Békéscsabai Szakképzési Centrum Trefort Ágoston Szakiskolája – 1848/49-es ünnepi megemlékezés az iskola tanulóinak részvételével

március 14.

Vésztői ünnepi megemlékezés

március 15.

Csabacsűdi ünnepség

március 15.

Békéscsaba, mezőmegyeri megemlékezés és koszorúzás

március 17.

Békéscsaba – Gerla – Élő történelemóra, a szabadságharc hadseregének egyenruházatának, felszerelésének és harcászatának bemutatása

március 31.

Hatvani emlékcsata

Egyesületünk programjai 2017-ben

március 14.

Békéscsabai Szakképzési Centrum Kemény Gábor Tagiskola – 1848-es ünnepi megemlékezés az iskola tanulóinak részvételével

március 14.

Vésztői ünnepi megemlékezés

március 15.

Csabacsűdi ünnepség

március 15.

Mezőmegyeri ünnepi megemlékezés

április 9.

Fót – Károlyi-huszár nap – országos találkozó

május 21.

Budapest – Budavári ostrom emlékünnepség és csatabemutató

augusztus 19.

Vésztő-Mágor – közreműködés az “Itt élned, halnod kell!” c. történelmi rockmusicalben

október 1.

Vésztői Aradi 13 megemlékezés

Egyesületünk programjai 2016-ban

február 6.

Kecskemét – országos honvéd gyalogsági kiképzés

március 10.

Békéscsabai Kemény Gábor Szakközépiskola – 1848. március 15-iki ünnepség az iskola tanulóinak részvételével

március 14.

Vésztői megemlékezés, ünnepség

március 15.

Mezőmegyeri megemlékezés, koszorúzás

október 9.

Vésztői aradi 13 vértanú megemlékezés

november 19.

Kecskemét, MH. 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis – Gyalogság és tüzérség küllemi és alaki minősítője

Egyesületünk programjai 2015-ben

március 13.

Vésztői megemlékezés, ünnepség

március 15.

Mezőmegyeri megemlékezés, hadijáték

április 11.

Kiskőrös – Petőfi Kulturális Fesztivál

augusztus 22.

Hírős vágta – csatabemutató

szeptember 26.

Mezőhegyes, Fiatal lovak Világbajnoksága – huszártábor, csatabemutató

október 4.

Vésztő – aradi vértanúk emlékünnepség

október 6.

Békéscsaba- aradi vértanúk emlékünnepség

október 6.

Békéscsaba – Irodalmi est, díszelgés, élő történelemóra az emlékünnepségen

október 10.

Bélmegyer – kopjafaavatás, aradi vértanúk emlékünnepség

október 26.

– élő történelem óra – Békéscsabai Szakképzési Centrum Kemény Gábor Logisztikai és Közlekedési Szakközépiskolája – 1848/49-es szabadságharc logisztikája

november 6.

Vésztő – közreműködés felolvasó színházban, Bartus Gyula – Ez is 48! c. történelmi darabjában

november 18.

Békéscsaba, Csaba Gyöngye – közreműködés felolvasó színházban, Bartus Gyula – Ez is 48! c. történelmi darabjában

Egyesületünk programjai 2014-ben

február 1.

Kecskemét – országos gyalogsági kiképzés

március 14.

Vésztői 1848/49-es megemlékezés, ünnepség

március 15.

Csabacsűdi megemlékezés, ünnepség

március 15.

Tótkomlós – Karddal írt történelem c. kiállítás megnyitója, iskolai megemlékezés, koszorúzás

június 14.

Sörfesztivál, Békéscsaba – Toborzás, díszelgés

augusztus 30.

Békésszentandrás – Családi nap – csatabemutató

október 5.

Vésztő – Aradi 13 vértanú megemlékezés

október 5.

Bélmegyer – Aradi 13 vértanú megemlékezés

Egyesületünk programjai 2013-ban

március 14.

Vésztői megemlékezés, ünnepség

március 15.

Csabacsűdi megemlékezés, ünnepség és
Szenczi János (egyesületi tagunk) 1848/49-es kiállítás megnyitója

május 18.

Csabacsűd – 1848/49-es hadijáték, élő történelemóra /Szarvasi Hét/ /Newjság/

október 6.

Aradi 13 vértanú megemlékezés, Vésztő

november 15.

Zászlóavatás – Kisújszállás